medycyna estetyczna cliniq

Karboksyterapia CDT Evolution

Rekomendowana
pora roku
cały rok
Czas
trwania zabiegu
30-50 min
Znieczulenie bez znieczulenia
Rekomendowana
ilość zabiegów
5-10 co 3-7 dni
Czas
rekonwalescencji
zdolność do pracy
Cena
Zobacz cennik
od 200 zł

Karboksyterapia przy użyciu nowoczesnego urządzenia medycznego C.D.T. Evolution

Terapia dwutlenkiem węgla (nazwana także terapią z „cudownym gazem”), czyli inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Nic dziwnego – ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z odmładzaniem skóry, walką z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, a nawet ogniskami łuszczycy, zaburzeniami krążenia obwodowego, czy owrzodzeniami i opóźnionym gojeniem ran. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia.

 

Karboksyterapia – działanie i bezpieczeństwo:

Dwutlenek węgla w tkance wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody, tworząc cząsteczkę kwasu węglowego. Wspomniany kwas obniża pH tkanki. W tym momencie występuje efekt Bohra – im niższa jest wartość pH, tym słabsze wiązanie pomiędzy hemoglobiną a tlenem. Zatem podczas zabiegu karboksyterapii zwiększa się uwalnianie tlenu z hemoglobiny w miejscu podania CO2. W efekcie uzyskujemy wzrost utlenowania oraz poprawę mikrokrążenia.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru poddanego terapii, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu. Jest to odczuwalne jako ucisk i rozpieranie, jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają wielce zadowalające rezultaty jakie przynosi karboksyterapia.

CDT Evolution Light to jedyne medyczne urządzenie przeznaczone do karboksyterapii zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej.

 

Karboksyterapia – na czym polega zabieg?

Karboksyterapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Co ważne – ilość wprowadzanego CO2 jest ściśle kontrolowana przez medyczne urządzenie C.D.T. Evolution.

W zależności od miejsca i głębokości zdeponowania CO2 w tkance zachodzą różnorodne procesy, co z kolei prowadzi do osiągnięcia odmiennych rezultatów.

 

Karboksyterapia – jak długo trwa terapia?

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów.

  • redukcja cellulitu – 1 zabieg tygodniowo (ok. 10 zabiegów)
  • redukcja tkanki tłuszczowej – 2-3 zabiegi tygodniowo (ok. 12 zabiegów)
  • redukcja zmarszczek/rewitalizacja/cienie pod oczami –  1 zabieg na 10 dni (ok. 6 -10zabiegów)
  • redukcja rozstępów – 1 zabieg na 7-10 dni (ok. 10 zabiegów)
  • leczenie egzemy – 1 zabieg na ok. 14 dni (ok. 10  zabiegów)
Cliniq - Klinika Pięknej Skóry
ul. Spółdzielcza 7,
Koszalin

+48 728 314 126

Godziny otwarcia*

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
Sobota: indywidualnie

* konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Copyright © Cliniq 2024

realizacja strony www: Rock The Web