medycyna estetyczna cliniq

Toksyna botulinowa – usuwanie zmarszczek mimicznych

Rekomendowana
pora roku
cały rok
Czas
trwania zabiegu
30 min
Znieczulenie bez znieczulenia
Rekomendowana
ilość zabiegów
1
Czas
rekonwalescencji
zdolność do pracy
Cena
Zobacz cennik
od 500 zł

Toksyna botulinowa to sprawdzona i skuteczna metoda pozbycia się zmarszczek. Zmarszczki niepotrzebnie nas postarzają. Nadają twarzy wyraz smutku i zmęczenia. Pozbądź się ich wykonując zabieg z użyciem toksyny botulinowej!
Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową typu A jest jedną z najskuteczniejszych, niechirurgicznych metod walki ze zmarszczkami mimicznymi. Iniekcje powodują rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zabieg czasowo likwiduje zmarszczki  i zapobiega ich pogłębianiu. Właściwa terapia toksyną botulinową daje zadowalające i przede wszystkim naturalne efekty. Twarz wygląda świeżo i jest zrelaksowana ale niepozbawiona mimiki.

Toksyna botulinowa to bezpieczny preparat, pod warunkiem jednak, że posługuje się nią lekarz. Najlepiej lekarz medycyny estetycznej. Aby przeprowadzać skuteczne terapie z użyciem toksyny botulinowej, potrzeba jest rzetelna znajomość anatomii i wiedza na temat tego, jak praca danego mięśnia odpowiada za ekspresję w danej okolicy twarzy, a co za tym idzie pojawianie się tu zmarszczek. Pomimo tego, że anatomia mięśni jest podobna, każdy człowiek używa ich w różny sposób.

Zabieg jest  prosty i bezpieczny  pod warunkiem, że jest wykonywany przez doświadczonego lekarza. To lekarz decyduje w które miejsca i w jakich ilościach zostanie podany preparat. Toksyna botulinowa jest lekiem i jako taki podlega rygorystycznym kontrolom.

 

Opis zabiegu:

Toksyna botulinowa/Azzalure- jest bardzo silnie działającą naturalną neurotoksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń nerwów z mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia.

Toksyna botulinowa znalazła zastosowanie medyczne w leczeniu różnych chorób takich jak m.in. zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni czy nadmierna potliwość. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą poddawaną zabiegowi.

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania pojawia się stopniowo, indywidualnie po 2-3 a nawet po około 7 dniach. O pełnym działaniu toksyny mowimy po 14 dniach od zabiegu.
Mimo, że preparat działa około 4 -6 miesiący, rezultaty zabiegu utrzymują się dłużej. Skóra jest wciąż wypoczęta, gładka a zmarszczki nie są tak głębokie jak przed leczeniem. Dopiero z czasem wracają do wyglądu sprzed zabiegu, wtedy zabieg dobrze jest powtórzyć.

 

Toksyna botulinowa – schemat terapii:

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci chętnie wracają, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają. Jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

 

Zalecenia pozabiegowe:

  • unikać masażu w miejscach wstrzyknięć;
  • w ciągu 4 godzin po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów czy podczas snu);
  • unikać nadmiernego nagrzewania przez 2-3 dni po zabiegu – ciepłych kąpieli, solarium, słońca, intensywnego wysiłku fizycznego

 

Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

Cliniq - Klinika Pięknej Skóry
ul. Spółdzielcza 7,
Koszalin

+48 728 314 126

Godziny otwarcia*

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
Sobota: indywidualnie

* konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Copyright © Cliniq 2024

realizacja strony www: Rock The Web