medycyna estetyczna cliniq

Laser frakcyjny Fotona – Resurfacing skóry

Rekomendowana
pora roku
jesień / zima / wiosna
Czas
trwania zabiegu
30-60 min
Znieczulenie ze znieczuleniem
Rekomendowana
ilość zabiegów
seria 1-3
Czas
rekonwalescencji
niezdolność do pracy (3-7 dni)
Cena
Zobacz cennik
od 500 zł

Resurfacing  jest najbardziej efektywną, działającą najgłębiej formą peelingu laserowego. Przeznaczony jest dla osób dojrzałych, z bliznami potrądzikowymi, wyraźnymi zmarszczkami i bruzdami oraz zwiotczałą skórą.

Możliwe są trzy rodzaje peelingów laserowych:

Lekkie złuszczanie regeneracyjne naskórka – Zabieg lekkiego złuszczania powoduje minimalny efekt ablacyjny na powierzchownych warstwach skóry, ma odświeżający wpływ na skórę. Peeling ten powoduje wygładzenie skóry, zmniejsza drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory. Zabieg lekkiego złuszczania powoduje jedynie lekkie zaczerwienienie.

Średnie złuszczanie regeneracyjne naskórka – Zabieg średniego złuszczania zapewni mocniejszy efekt ablacji regeneracyjnej naskórka. Ten peeling laserowy spowoduje bardziej wyraziste efekty, lecz będzie się to wiązało z dłuższym czasem rekonwalescencji. Łuszczenie się skóry rozpoczyna się w ciągu 2-5 dni od zabiegu. Ta wersja zabiegu zwana jest powszechnie „peelingiem Las Vegas”.

Głębokie złuszczanie regeneracyjne naskórka – Zabieg głębokiego złuszczania powoduje ablację na poziomie warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Tego rodzaju peeling laserowy może być powtarzany w odstępach 3 – 9 miesięcy dla uzyskania lepszego efektu. Przeznaczony jest dla osób z wyraźnymi przebarwieniami, zmarszczkami, bruzdami, bliznami i zwiotczałą skórą. U pacjentów wystąpi silne, intensywne zaczerwienienie przez okres do 10 dni. Zaczerwienienie zwykle zaczyna ustępować do 5. dnia po zabiegu. Obszary poddane bardziej agresywnej terapii lub większej liczbie przejść pozostają zaczerwienione zwykle przez okres do 3 miesięcy, a w rzadkich przypadkach do 6 miesięcy. Po piątym dniu można zacząć stosować makijaż maskujący.

 

Peelingi laserowe – resurfacing – co to jest i jak wygląda zabieg?

Lekarz wykonujący peeling laserowy indywidualnie dobiera kombinację parametrów do osiągnięcia pożądanych efektów klinicznych. Laser może być wykorzystywany w zabiegach odmładzania skóry, do usuwania zmarszczek i ujędrniania skóry w trybach zarówno ablacyjnych (złuszczania) jak i nieablacyjnych. Zabieg w zależności od potrzeb skóry można wykonywać w trybie frakcjonowanym (tworząc „siateczkę” mikrouszkodzeń) lub bardziej agresywnie w trybie pełnym (niefrakcjonowanym).

Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce, stosować krem z filtrem 50 SPF, nie należy korzystać z sauny i basenu przez 2 tygodnie, nie stosować kosmetyków, zabiegów złuszczających 4 tygodnie po zabiegu.

Peeling laserowy to zabieg, który należy powtarzać. Minimum to seria 2-4 zabiegów w 30-dniowych odstępach.

 

Peelingi laserowe – resurfacing – jakie będą efekty zabiegu?

Efekty peelingu laserowego pojawiają się w dwóch etapach – stosunkowo szybko bo już po kilku dniach można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się świetlista, w ciągu 4 – 5 tygodni, pojawia się poprawa gęstości skóry. Dzięki jednemu zabiegowi można osiągnąć rezultaty odpowiadające minimum 10 sesjom mikrodermabrazji. Laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skóra nie poddaną działaniu lasera. Powoduje to, że skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę, a także wytwarza kontrolowane nagrzewanie skóry, co wzmacnia efekt odmłodzenia.

  • pobudzenie włókien kolagenowych do regeneracji
  • spłycenie zmarszczek
  • ujędrnienie skóry
  • wzmocnienie skóry
  • odświeżenie skóry, poprawa kolorytu
  • wygładzenie struktury skóry
  • zmniejszenie widocznych porów i łojotoku
  • redukcja przebarwień i blizn potrądzikowych, pourazowych

 

Cliniq - Klinika Pięknej Skóry
ul. Spółdzielcza 7,
Koszalin

+48 728 314 126

Godziny otwarcia*

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
Sobota: indywidualnie

* konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Copyright © Cliniq 2024

realizacja strony www: Rock The Web