Dermapen – mikronakłuwanie frakcyjne

Rekomendowana
pora roku
cały rok
Czas
trwania zabiegu
50 min
Znieczulenie ze znieczuleniem
Rekomendowana
ilość zabiegów
2-4 co 4 tyg.
Czas
rekonwalescencji
niezdolność do pracy (1-2 dni)
Cena
Zobacz cennik
od 400 zł

Jak działa DERMAPEN™?

DERMAPEN™ stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.
DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie
substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz
mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

DERMAPEN™ to 12 molibdenowych, ultracienkich igieł. Urządzenie kontroluje głębokość nakłuć do głębokości 2.5 mm. DERMAPEN™ może pracować na czterech poziomach prędkości.

Efektem zabiegu są: stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego, poprawa gęstości i elastyczności skóry, poprawa odżywienia skóry, redukcja rozstępów i blizn potrądzikowych, redukcja przebarwień.

 

W jaki sposób DERMAPEN™ stymuluje Twoją skórę do odnowy?

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadą tworzenia nowych komórek naskórka, a także chemotaksją fibroblastów, proliferacją fibroblastów i pobudzeniem produkcji macierzy międzykomórkowej.

Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów, co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Ostatnia faza mechanizmu działania DERMAPEN™ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej strukturaulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działaniaDERMAPEN™ są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz
prawidłowej przebudowy tkanek.

 

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem DERMAPEN™?

Zabieg z zastosowaniem DERMAPEN™ trwa około 30-45 minut. Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.

Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.

W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia. Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie.

Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.

Rezultaty stosowania DERMAPEN uzyskuje się po 2 – 3 zabiegach wykonywanych co 4 tygodnie. W przypadku blizn potrądzikowych i rozstępów rekomendowana ilość zabiegów to 5 – 6.

 

DERMAPEN™ – co należy wiedzieć przed i po zabiegu?

Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Po zabiegu:

  • należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium)
  • nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna)

Efekty uboczne
Zaczerwienienie, obrzęk, lekki ból. Objawy te znikają samoistnie w przeciągu kilku dni.

Cliniq - Klinika Pięknej Skóry
ul. Spółdzielcza 7,
Koszalin

+48 728 314 126

Godziny otwarcia*

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
Sobota: indywidualnie

* konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Copyright © Cliniq 2018