toksyna botulinowa - leczenie bruksizmu

Toksyna botulinowa – leczenie bruksizmu

Rekomendowana
pora roku
cały rok
Czas
trwania zabiegu
30 min
Znieczulenie bez znieczulenia
Rekomendowana
ilość zabiegów
1
Czas
rekonwalescencji
zdolność do pracy
Cena
Zobacz cennik
od 1000 zł

BOTOX, czyli toksyna botulinowa to sprawdzona i skuteczna metoda pozbycia się zmarszczek. Zmarszczki niepotrzebnie nas postarzają. Nadają twarzy wyraz smutku i zmęczenia. Pozbądź się ich wykonując zabieg z użyciem toksyny botulinowej!

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową typu A jest jedną z najskuteczniejszych, niechirurgicznych metod walki ze zmarszczkami mimicznymi. Iniekcje botoksem powodują rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zabieg czasowo likwiduje zmarszczki i zapobiega ich pogłębianiu. Właściwa terapia toksyną botulinową daje zadowalające i przede wszystkim naturalne efekty. Twarz wygląda świeżo i jest zrelaksowana ale niepozbawiona mimiki.

Toksyna botulinowa to bezpieczny preparat, pod warunkiem jednak, że posługuje się nią lekarz. Najlepiej lekarz medycyny estetycznej. Aby przeprowadzać skuteczne terapie z użyciem toksyny botulinowej, potrzeba jest rzetelna znajomość anatomii i wiedza na temat tego, jak praca danego mięśnia odpowiada za ekspresję w danej okolicy twarzy, a co za tym idzie pojawianie się tu zmarszczek. Pomimo tego, że anatomia mięśni jest podobna, każdy człowiek używa ich w różny sposób.

Zabieg z użyciem botoksu jest prosty i bezpieczny pod warunkiem, że jest wykonywany przez doświadczonego lekarza. To lekarz decyduje w które miejsca i w jakich ilościach zostanie podany BOTOX. Toksyna botulinowa jest lekiem i jako taki podlega rygorystycznym kontrolom.

 

BOTOX – opis zabiegu:

Toksyna botulinowa BOTOX* /Azzalure- jest bardzo silnie działającą naturalną neurotoksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń nerwów z mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia.
Toksyna botulinowa znalazła zastosowanie medyczne w leczeniu różnych chorób takich jak m.in. zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni czy nadmierna potliwość. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą poddawaną zabiegowi.

 

BOTOX – kiedy powstaje i jak długo
utrzymuje się efekt?

Efekt działania pojawia się stopniowo, indywidualnie po 2-3 a nawet po około 7 dniach. O pełnym działaniu toksyny mowimy po 14 dniach od zabiegu. Mimo, że botox działa około 4 -6 miesiący, rezultaty zabiegu utrzymują się dłużej. Skóra jest wciąż wypoczęta, gładka a zmarszczki nie są tak głębokie jak przed leczeniem. Dopiero z czasem wracają do wyglądu sprzed zabiegu, wtedy zabieg dobrze jest powtórzyć.

 

BOTOX – schemat terapii:

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci chętnie wracają, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają. Jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

 

BOTOX – zalecenia pozabiegowe:

  • unikać masażu w miejscach wstrzyknięć;
  • w ciągu 4 godzin po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów czy podczas snu);
  • unikać nadmiernego nagrzewania przez 2 – 3 dni po zabiegu – ciepłych kąpieli, solarium, słońca, intensywnego wysiłku fizycznego.

Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

 

Cliniq - Klinika Pięknej Skóry
ul. Spółdzielcza 7,
Koszalin

+48 728 314 126

Godziny otwarcia*

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
Sobota: indywidualnie

* konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Copyright © Cliniq 2023

realizacja strony www: Rock The Web