medycyna estetyczna cliniq

Mezoterapia igłowa

Rekomendowana
pora roku
cały rok
Czas
trwania zabiegu
45 min
Znieczulenie ze znieczuleniem
Rekomendowana
ilość zabiegów
3-6 co 2-4 tyg.
Czas
rekonwalescencji
niezdolność do pracy (1 dzień)
Cena
Zobacz cennik
od 300 zł

Mezoterapia igłowa – na czym polega zabieg?

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji aktywnych bezpośrednio w skórę. Substancje aktywne – witaminy, mikroelementy, aminokwasy czy kwas hialuronowy – dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta, w zależności od tego, jakie efekty chcemy uzyskać.

W mezoterapii mamy do czynienia z dwoma mechanizamami oddziaływania. Pierwszy to działanie igły, powstanie mikrourazów, które uruchamia procesy naprawcze w skórze, natomiast drugi to działanie podawanego koktajlu substancji aktywnych.

Zabiegi wykonuje lekarz – manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki lub przy użyciu pistoletu do mezoterapii.

 

Mezoterapia igłowa – schemat terapii

Każdy zabieg mezoterapii igłowej poprzedzony jest wywiadem lekarskim, który ma na celu wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań. Następnie na oczyszczony obszar zabiegowy nakładany jest krem znieczulający. Kolejnym etapem zabiegu jest wprowadzenie do skóry substancji odżywczych dobranych indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zabieg zazwyczaj powtarza się co 7, 14 lub 28 dni. Polecamy przeprowadzenie co najmniej 3-4 sesji.

 

Mezoterapia igłowa – efekty

Mezoterapię igłową można śmiało nazwać kroplówką dla skóry. Jest to doskonały zabieg dla skóry młodej, jako profilaktyka przeciwstarzeniowa oraz dla skóry dojrzałej, jako zabieg poprawiający kondycję skóry. Odzyskuje ona witalność i świeży wygląd. Z twarzy znika zmęczenie a wygładzeniu ulegają pierwsze zmarszczki. Skóra jest dotleniona, optymalnie nawilżona, poprawia się jej struktura i koloryt.
Seria zabiegów pomaga w redukcji przebarwień i cellulitu a także skutecznie stymuluje wzrost wypadających włosów.

Cliniq - Klinika Pięknej Skóry
ul. Spółdzielcza 7,
Koszalin

+48 728 314 126

Godziny otwarcia*

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
Sobota: indywidualnie

* konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Copyright © Cliniq 2024

realizacja strony www: Rock The Web