Przebarwienia

Przebarwienia pojawiają się na skórze z powodu działania promieni słonecznych, zaburzeń hormonalnych, a także pod wpływem niektórych kosmetyków czy leków. Większości przebarwień nie da się niestety usunąć przy pomocy prostych zabiegów domowych/kosmetycznych. Z pomocą przychodzą za to inne, bardziej nowoczesne metody medycyny estetycznej.

W CLINIQ na problem przebarwień proponujemy pacjentom zabiegi przy użyciu lasera Alma Harmony Dye-VL, a także peelingi medyczne (w tym Cosmelan), dermapen czy laser frakcyjny Fotona.

 

Usuwanie przebarwień – jak to działa?

Podczas zabiegu laserowego usuwania przebarwień światło dociera do komórek zawierających melaninę. Ulegają one zniszczeniu pod wpływem energii, a z czasem zastępują je nowe, pozbawione dużych ilości barwnika, komórki, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie jaśniejsza.

Usuwanie przebarwień przy pomocy peelingów medycznych polega z kolei na intensywnym, głębokim złuszczaniu naskórka, w tym tych jego warstw, w których znajdują się duże ilości barwnika.

W niektórych przypadkach lekarz może zadecydować o użyciu dodatkowych metod – zabiegów dermapenem czy laserem frakcyjnym Fotona.

 

Usuwanie przebarwień – na czym polega zabieg?

W zależności od rodzaju przebarwień, ich głębokości – lekarz decyduje o najskuteczniejszym leczeniu. Jeśli wykorzystany zostanie laser Alma Harmony Dye-VL – zabieg potrwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut w zależności od powierzchni skóry, z której usuwamy przebarwienia. Podczas zabiegu można odczuwać ciepło, ewentualnie delikatne pieczenie. Wyposażona w system chłodzenia głowica lasera w dużym stopniu niweluje nieprzyjemne doznania podczas usuwania przebarwień. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, przebarwienia staną się jeszcze ciemniejsze, a w ciągu kilku dni skóra w tych miejscach zacznie się łuszczyć.

Usuwanie przebarwień przy pomocy peelingów medycznych również polega na głębokim złuszczaniu naskórka. W gabinecie na skórę nakładana jest specjalna maska, którą należy zmyć po ściśle ustalonym czasie, a później stosować się do zaleceń związanych z pielęgnacją skóry. Po zabiegu naskórek będzie się intensywnie złuszczał, co może utrudniać normalne funkcjonowanie.

 

Jakie przebarwienia można usunąć?

Zastosowanie zarówno lasera Alma Harmony Dye-VL jak i peeleingów medycznych pozwala na usunięcie większości powszechnych problemów, takich jak:

 • przebarwienia posłonecznych
 • przebarwienia pozapalne
 • piegi
 • ostuda
 • plamy, które pojawiły się po leczeniu niektórymi lekami, po użyciu kosmetyków czy pod wpływem zaburzonej gospodarki hormonalnej

 

Usuwanie przebarwień – skuteczność:

W zależności od stopnia nasilenia zmian na skórze – laserowe usuwanie przebarwień urządzeniem Alma Harmony Dye-VL może być skuteczne już po jednym zabiegu, jednak w większości przypadków konieczne jest wykonanie serii 2-4 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Peelingi medyczne są skuteczne często już po jednym zastosowaniu (Cosmelan) – przebarwienia mogą ulec zmniejszeniu nawet o 95%. Słabsze peelingi wymagają serii 3-6 powtórzeń.

jesień / zima / wiosna 15-30 min bez znieczulenia 2-3 co 4 tyg. zdolność do pracy od 200 zł

Przeciwwskazania

 • leczenie retinoidami obecnie lub w ciągu ostatnich kilku miesięcy
 • stosowanie leków fotouczulających
 • stosowanie ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek)
 • opalanie w ciągu ostatnich 3-6 tygodni
 • stosowanie złuszczających kremów, peelingów i depilacja w ciągu tygodnia przed zabiegiem
 • bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, skłonność do powstawania bliznowców
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 • aktywne infekcje skóry oraz ogólne (np przeziębienie ), stosowanie antybiotyków
Cliniq - Klinika Pięknej Skóry
ul. Spółdzielcza 7,
Koszalin

+48 728-314-126

Godziny otwarcia*

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
Sobota: indywidualnie

* konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Copyright © Cliniq 2018